Ознайомлення студентів з принципами академічної доброчесності

За ініціативи викладацького складу кафедри технології машинобудування та кураторів групи ОП “Технології машинобудування” доц. Романішиної О.В. та доц. Бися С.С. 25 березня, для студентів спеціальності «Прикладна механіка» було проведено семінар на тему «Академічна доброчесність». Семінар проводився завідувачкою інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки ХНУ пані Оксаною Бичко.

Студентів ознайомили з основними поняттями, нормативними документами та літературою з питань академічної доброчесності. Детально розглянули вимоги Положення про систему забезпечення академічної доброчесності в Хмельницькому національному університеті,  Рекомендації щодо запобігання академічного плагіату та його виявлення в наукових роботах (авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статтях тощо.

Здобувачі вищої освіти освітньої програми “Технології машинобудування” дізнались, що відноситься до  основних різновидів академічного плагіату, навели типові приклади самоплагіату, фабрикацієї, фальсифікації. Пані Оксана розглянула питання складників системи забезпечення академічної доброчесності в Університеті,  управління процесом дотримання академічної доброчесності, інструментів контролю за додержанням академічної доброчесності, відповідальності за дотримання академічної доброчесності та її порушення. Крім цього разом із студентами дискутували про заходи запобігання та боротьби з академічною доброчесністю.

Студенти зацікавлено слухали представлений матеріал, активно відповідали на питання та обговорювали певні ситуації та приклади. В подальшому вони зазначили, що тематика з питань академічної доброчесності була актуальною та важливою, а інформація була корисною та цікавою. Вдячні складу бібліотеки ХНУ та пані Оксані за співпрацю!