Перейти до вмісту

На допомогу науковцю

Пошук фахових журналів зі спеціальності 131 Прикладна механіка

Дуже часто науковець зустрічається із проблемою пошуку журналу для опублікування результатів своїх досліджень. В цій статті ми спробуємо допомогти вам знайти журнал для публікації статті.

У 2018 році фахівцями ДНУ УкрІНТЕІ було створено довідково-інформаційний ресурс «Реєстр фахових видань України», який призначений для інформування наукової громадськості та покращення доступу до відомостей про українські наукові видання з різних галузей знань. Реєстр доступний за посиланням – http://nfv.ukrintei.ua/search

Інколи буває так, що науковець планує опублікувати свою статтю у конкретному журналі, але не може знайти офіційну сторінку журналу та іншу додаткову інформацію. В такому випадку варто скоритуватись пошуком. Вам достатньо лише ввести назву журналу (або ISSNномер) та натиснути кнопку пошук.

Достатньо часто сучасний науковець спочатку проводить дослідження, і тільки потім починає шукати журнал. В такому випадку на сайті Реєстру наукових видань передбачено відповідне меню в лівій частині екрану.

Пункт меню Категорія видання дозволяє зосередити свій пошук на виданнях, конкретної категорії. Наприклад, науковця цікавить суто видання категорії А, які індексуються наукометричними базами Scopusта/або WebofScience. В такому випадку в цьому пункті варто обрати категорію А. Для пошуку фахових журналів зі спеціальності 131 Прикладна механіка необхідно у пункті меню Галузь знань обрати Технічні, а у пункті Спеціальність обрати із запропонованого списку «131 Прикладна механіка». Зверніть увагу, що в цьому реєстрі ви зможете обрати і журнали інших галузей знань (педагогічні, юридичні, історичні, тощо) та інших спеціальностей. Якщо у науковця є необхідність опублікувати статтю конкретною мовою, то пошук спростить вибір мови у пункті меню Мова видання. Особливо зручно використовувати цей пункт меню, коли автор планує опублікувати результати своїх досліджень англійською мовою. Йому достатньо обрати англійську мову у цьому пункті меню і реєстр відобразить лише ті журнали, де існує можливість опублікувати статтю на обраній мові.

Після вибору параметрів, які задовольняють побажання користувача, необхідно натиснути кнопку Пошук у верхній частині екрану. В результаті на сторінці Реєстру будуть відображені лише ті журнали, які задовольняють ВСІ задані в пошуку умови.

Кожен пункт пошуку представляє собою окремий журнал. На сторінці реєстру за замовченням буде відображатись по 10 журналів, але ви можете змінити це значення у правому верхньому кутку екрану.

В результатах пошуку висвічується така основна інформація, як назва журналу, ISSNномер, галузь науки, фахові спеціальності журналу та категорія. Зверніть увагу на дату, яка знаходиться поблизу шифру спеціальності. Ця дата означає дату, з якої редакція журналу отримала зазначену фахову категорію та почала приймати статті з цього фаху.

Назва наукового видання (чорним кольором) – це активне посилання на сторінку про видання. Якщо натиснути на назву журналу, то у новій вкладці відкриється сторінка журналу. На цій сторінці буде відображатись основна інформація про журнал, а саме:

1. Назва журналу

2. Засновник

3. Науки

4. Спеціальності, з яких журнал є фаховим

5. Свідоцтво про державну реєстрацію.

6. Вид видання

7. Періодичність видання (в рік та фактична)

8. Сфера розповсюдження

9. Домашня сторінка

10. Архів

Напис домашня сторінка – це посилання на офіційну сторінку журналу, за якою можна отримати більш детальну інформацію (наприклад, вартість публікації, умови рецензування, правила оформлення статей, тощо).

Якщо вам недостатньо інформації з домашньої сторінки журналу, в Реєстрі наукових видань в нижній частині сторінки кожного екрану наявна додаткова інформація про редакцію. Окрім членів редколегії журналу, наведені також контактні дані редакторів журналу, електронна адреса редакції та її адреса розташування.

Сподіваємось, ця інформація допоможе вам обрати журнал для опублікування результатів ваших досліджень.