Перейти до вмісту

ЗАПРОШУЄМО ДО ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ НА ПЛАТФОРМІ COURSERA!

На сучасному ринку праці головною вимогою до кваліфікації інженера-конструктора є вміння працювати з сучасними CAD/CAM/CAE/PDM системами.

У навчальному процесі Хмельницького національного університету активно використовуються системи автоматизованого проектування та інженерного аналізу, зокрема CAD/CAM/CAE/PDM.

Так, з 2006 року в навчальному процесі факультету інженерії, транспорту та архітектури використовується САПР SOLIDWORKS – при підготовці інженерів-конструкторів машинобудівного профілю. 

В центрі SOLIDWORKS проводяться сертифікаційні екзамени для студентів та викладачів ХНУ, а також студентів та викладачів інших вищих навчальних закладів. Крім того, сертифікаційні екзамени проводяться також для працівників промислових підприємств, зокрема в рамках проведення навчальних курсів (підвищення кваліфікації). 

Проте сучасний фахівець не обмежується знаннями та навиками одного продукту, тому викладачі кафедри звертають увагу здобувачів вищої освіти на системи, які використовуються на машинобудівних підприємствах як за кордоном, в Україні, і, власне, в регіоні. Одним із найбільших у світі постачальників CAD/MCAD систем для машинобудування є транснаціональна компанія Autodesk (рис. 1).

Розподіл впливу компаній-розробників на ринок САПР

Завдяки імплементації положення про визнання результатів неформальної  освіти, здобувачі кафедри регулярно інформуються про такі можливості. Власне, завдяки постійній роботі в цьому напрямку на кафедрі «Технології машинобудування», студенти спеціальності 131 «Прикладна механіка» мають можливість опанувати вивчення програмних продуктів Autodesk, а результати навчання повністю чи частково визнати у відповідному освітньому компоненті («Аддитивні технології у машинобудуванні»). Поєднання традиційної освіти з неформальною є запорукою підвищення затребуваності наших фахівців на ринку праці.

Для досягнення такої амбітної мети студенти спеціальності 131 «Прикладна механіка» БЕЗШТАНЬКО ДМИТРО, ФУРДУЙ ІГОР, ХМЕЛЮК ЯРОСЛАВ обрали проєкт он-лайн навчання на освітньому ресурсі Coursera та отримали сертифікати з успішного проходження курсу “Introduction to CAD, CAM and practical CNC machining”.

Сертифікати з курсу “Introduction to CAD, CAM and practical CNC machining” студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка»
Заява на врахування результату навчання у неформальній освіті

Coursera є освітньою платформою, яка співпрацює з провідними університетами та організаціями в усьому світі, і пропонує он-лайн курси для всіх охочих. Метою засновників порталу є забезпечити всім охочим у найближчому майбутньому доступ до високоякісної освіти світового рівня. «Ми прагнемо дати людям можливість здобути освіту, яка поліпшить їхнє життя, життя їхніх родин і спільнот, у яких вони живуть», – заявляють засновники Coursera.

Платформа Coursera була заснована у 2012 р. викладачами Стендфорського університету Ендрю Нг (Andrew Ng) і Дафною Коллер (Dafne Koller).

Наразі загальна кількість студентів на Coursera перевищила 6 млн. осіб.

За два роки до глобальної освітньої платформи долучилися Принстонський, Колумбійський і Мічиганський університети, європейські університети Единбурга, Манчестера і Лозанни, а також Шанхайський транспортний університет.

Вітаємо наших студентів БЕЗШТАНЬКО ДМИТРА, ФУРДУЯ ІГОРЯ, ХМЕЛЮКА ЯРОСЛАВА та запрошуємо всіх бажаючих до здобуття додаткових знань!