19 грудня відбулося відкрите заняття із професіоналами практиками компанії “Boeing”. Заняття планувалося для студентів спеціальності «Прикладна механіка», але завдяки анонсу на сайті кафедри викликало неабияке зацікавлення і серед здобувачів вищої освіти інших спеціальностей факультету інженерії транспорту та архітектури, зокрема «Галузе машинобудування», «Матеріалознавство», «Автомобільний транспорт» та «Агроінженерія». Також на заході були присутні викладачі кафедри технології машинобудування та факультету інженерії транспорту та архітектури.
Віктор Лещишин (провідний спеціаліст) розповів про специфіку роботи компанії “Boeing”, як лідера літакобудування на світовому рівні.
Потужна корпорація “Boeing” займається розробкою, виробництвом та ремонтом, як цивільних, так і військових літаків, гелікоптерів, виробництвом ракет, супутників, комунікаційного обладнання та обчислювальної техніки. Основні виробничі потужності компанії знаходяться у США, також є в Австралії, Канаді та інших країнах. Фахівець компанії наголосив, що важливим фактором роботи в компанії спеціалісті з України є знання та володіння англійською мовою. Крім цього роботодавець при прийнятті на роботу спеціалістів безумовно звертає увагу на професійність претендента, володіння ним знаннями автоматизованих програм управління, як обладнання так і технологічного процесу.
Богдан Гребенюк – випускник кафедри «Технології машинобудування» спеціальності «Прикладна механіка». Подякував викладачам кафедри за набуті знання та практичну підготовку під час навчання у виші.
Після закінчення ХНУ працював на ДП «Новатор» – підприємстві з виробництвом високого технічного рівня і найновітнішими технологіями. На підприємстві займався проектуванням за допомогою опанованого в університеті пакету Solidworks. Але мріяв про роботу у великій корпорації.
Подав резюме до компанії “Boeing”, його розглянули, перевірили знання англійської мови та технічних питань, провели навчання з вивчення внутрішніх стандартів “Boeing”, додаткового курсу пакету системи автоматизованого проєктування CATIA, тоді направили на стажування-тренінги та тільки після усіх цих етапів – допустили до виконання роботи. Працює інженером-технологом. Постійно підвищує свій професійний рівень. Компанія надала можливість проходження безкоштовного курсу англійської мови.
Роботою дуже задоволений, реалізує свій професійний потенціал. Компанія створює умови постійного розвитку, як фахівця, організовує відрядження в США.
На сьогоднішній день Богдан працює віддалено з Хмельницького .
Студенти та викладачі ставили питання доповідачам. Так, цікаво було дізнатися, які автоматизовані програми проектування технологічного процесу використовують при роботі. Богдан Гребенюк розповів, що всі питання проектування, технологій і організації виробництва перекриваються програмою CATIA.
Микола Косіюк запитав: «Що треба удосконалити в освітній програмі, навчальному процесі для ефективної підготовки наших випускників до професійної роботи?». Богдан вказав на необхідність удосконалення навчання з автоматизації виробництва та будови сучасних верстатів з ЧПК.
Професор Анатолій Гордєєв запитав про яку саме автоматизацію йдеться. Богдан відповів, що це стосується автоматизації процесу виробництва – підготовка виробництва, бухгалтерія, сам виробничий процес.
Завідувач кафедри Віталій Ткачук запитав, чи можна сподіватися на підтримку та допомогу від “Boeing” в розробці своєї програми САПР для навчання студентів виконання завдань конструкторсько-технологічної підготовки виробництва, управління підприємством, диспетчеризації, планування виробництва та виробничої бухгалтерії. Раніше користувалися програмою ТехноПро, яка розроблялася країною агресором, на сьогодні, це є неприйнятним для нас. Богдан Гребенюк зазначив. що в “Boeing” для цього є проста та зручна в використанні внутрішня програма, нажаль вона є непублічною.
Професор Анатолій Гордєєв хотів дізнатися, чи заохочує компанія своїх співробітників за наукові досягнення. Віктор Лещишин зазначив, що наукова робота та науковий розвиток дуже ціняться. Реально працює система заохочення за оцінками по результатів наукової діяльності – відбувається преміювання, підвищення, відзначення результатів є обов’язковим.
Студент Андрій Євпак запитав, про те, як відбувається підготовка працівника до роботи. Богдан з свого досвіду поділився, що кандидата, якого беруть на роботу, плавно проводять через всі етапи підготовки до роботи, дають можливість готуватися на навчальних тренінгах. Працівник, який має досвід роботи в одній компанії, при переході на роботу в іншу компанію, все одно буде навчатися.
Завідувач кафедри Віталій Ткачук запитав: «Чи можуть студенти попасти на стажування до компанії “Boeing”?» Віктор Лещишин зауважив на тому, що існує ряд програм по залученню молоді на стажування. В цьому році студентам останніх курсів пропонували спробувати себе в практичній роботі. На сьогодні “Boeing” в Польщі має такі програми. Він порадив студентам слідкувати за можливими пропозиціями та програмами.
Відкрите заняття вийшло дуже цікавим, змістовним та залишило гарне враження. Викладачі отримали певні підказки та відкрили нові напрямки, що до підготовки здобувачів вищої освіти і забезпечення фахових компетентностей. А студенти зрозуміли, що навчання, вдосконалення своїх знань, саморозвиток та вивчення іноземної мови сприятимуть професійній реалізації та успішному працевлаштуванню.