Від ескізу до виробу – виготовлення редуктора шляхом 3D друку

Формування конструкторських компетентностей є одним із ключових завдань при підготовці спеціалістів з прикладної механіки. Основною дисципліною, яка дозволяє формувати конструкторські навики є деталі машин. Під час освоєння дисципліни студенти у курсовому проектуванні виконують розрахунок багатоступінчастого редуктора. Після виконання розрахунків виконується 3D моделювання у SolidWorks. В продовження даної роботи ініціативною групою студентів та аспірантів було запропоновано матеріалізувати конструкцію редуктора за допомогою адитивних технологій та механічного оброблення. В якості об’єкта для проектування було обрано багатоступеневий циліндричний редуктор дифузії цукрового заводу. Прототипом для конструювання стала знайдена в мережі Інтернет картинка вибух-схеми редуктора.

Вибух-схема редуктора дифузії

Використавши схему були виконані розрахунки та створена 3D модель у SolidWorks в масштабі 1:5.

3D модель редуктора у SolidWorks

Проаналізувавши конструкцію було прийнято рішення виготовити корпус, шестерні, кришки, шків за допомогою адитивної технології. Вали виготовити із капролону на токарному верстаті, а підшипники використати стандартні (металеві).

Результатом роботи команди молодих інженерів стала робоча модель редуктора.