Перейти до вмісту

Профорієнтаційний захід для майбутніх випускників “Ліцею №1 імені Володимира Красицького Хмельницької міської ради з метою ознайомлення із спеціальністю 131 Прикладна механіка ОП “Технології машинобудування”

8 листопада 2024 року, на кафедру технології машинобудування завітали майбутні абітурієнти – школярі 11-тих класів Комунального закладу загальної середньої освіти “Ліцей №1 імені Володимира Красицького Хмельницької міської ради для детального ознайомлення із затребуваною на ринку праці спеціальністю «Прикладна механіка».

Завідувач кафедри технології машинобудування Хмельницького національного університету Віталій Ткачук та гарант ОП бакалаврського рівня Володимир Милько привітали школярів та розповіли про особливості професійної діяльності фахівців з механічної інженерії. А також провели короткий екскурс створеними новими навчально-науковими лабораторіями для реалізації освітніх програм зі спеціальності 131 «Прикладна механіка».

Школярам показали роботу 3D принтеру, симулятори науково-технічний комплекс НААS, обладнаний блоками для симуляції управління фрезерними та токарними верстатами, п’ятикординатний верстат з ЧПК.

Далі викладач кафедри Марія Костюк продемонструвала майбутнім абітурієнтам роботу верстату з ЧПУ за встановленою програмою обробки деталі. Написанню подібних програм верстатів з ЧПК для обробки заготовок та деталей ми навчаємо наших студентів спеціальності «Прикладна механіка».

Програмне керування верстатом дозволяє обробляти деталі складного профілю з великою кількістю переходів в автоматичному режимі, що є економічно вигідним для багатономенклатурного серійного та дрібносерійного виробництва. У режимі автоматичного керування верстат ТПК-125 може працювати одночасно за двома координатами та автоматичною зміною інструменту. Даний верстат було модернізовано в тому числі зусиллями здобувачів вищої освіти ОП “Технології машинобудування” в рамках студентської науково-дослідної роботи гуртка при кафедрі технології машинобудування.

Майбутнім абітурієнтам показали процес розточування і обточування поверхонь та проточку канавок.

Школярі зацікавлено спостерігали, як відбувається управління та робота токарного верстату ТПН 125. Вони ставили питання: «Як і що відбувається?», «Для чого це?» та мали активне бажання прийняти участь в керуванні верстатом.

Натхненні почутим та побаченим гості жваво обговорювали між собою нашу зустріч та плани на обрання майбутньої спеціальності.