Практичне заняття на виробництві – це форма навчання, яка передбачає безпосередню взаємодію студентів із виробничими об’єктами, системами та технологічними процесами. Метою такого заняття є отримання практичних навичок і досвіду роботи з конкретними виробничими об’єктами, а також поглиблення теоретичних знань, отриманих в навчальному закладі.
Практичні заняття на виробництві є важливою частиною освітнього процесу, оскільки дозволяють студентам не лише отримати теоретичні знання, а й застосувати їх на практиці. Це допомагає їм краще розуміти виробничі процеси та готуватися до майбутньої роботи в відповідній галузі.
Спеціальність 131 «Прикладна механіка» передбачає підготовку висококваліфікованих спеціалістів у галузі машинобудування та покликана підготувати випускників до виробничо-технологічної діяльність у сфері сучасного машинобудівного виробництва.
Виїзні практичні заняття допомагають зрозуміти суть майбутньої професії, сприяють формуванню професійних якостей. Студенти з великим інтересом відвідують такі заняття, на яких вони зустрічаються з працівниками та фахівцями підприємств, задають їм багато запитань щодо обраного напряму підготовки.
З метою підвищення якості практичної складової навчального процесу студенти кафедри технології машинобудування спеціальності 131 «Прикладна механіка», разом з викладачами кафедри відвідали завод «Новатор» для проведення практичних занять у рамках вивчення дисциплін: «Фізико-хімічні методи захисту металів», «Програмне забезпечення механічної обробки в технологічних системах», «Проектування механоскладальних та інструментальних цехів і дільниць» та «Різальний інструмент та обладнання автоматизованого виробництва».
Від кафедри технології машинобудування заняття проводились завідувачем кафедри Віталієм Ткачуком, дисципліна «Програмне забезпечення механічної обробки в технологічних системах»; канд. техн. наук, доцентом Миколою Косіюком, дисципліна Проектування механоскладальних та інструментальних цехів і дільниць»; канд. техн. наук, доцентом Володимиром Мильком, дисципліна «Різальний інструмент та обладнання автоматизованого виробництва», канд. техн. наук, старшим викладачем Савою Костюком, дисципліна «Фізико-хімічні методи захисту металів».
Від підприємства у практичних заняттях прийняли участь: головний інженер, заслужений винахідник України, канд. техн. наук, Олександр Яновицький, а також начальник конструкторського відділу ДП «Новатор» Сергій Гайдук (випускник кафедри технології машинобудування).
Колектив кафедри висловлює вдячність керівництву заводу «Новатор» за надану можливість проведення практичних занять і сподівається на подальшу співпрацю у працевлаштуванні та кар’єрному зростанню своїх випускників, а також у наукових дослідженнях.