Незважаючи на “міжсезоння” та період різдвяних святкувань, учбовий процес на кафедрі технології машинобудування триває.
Так, 5 січня 2023 року, згідно плана відбулись майстер-клас та лекційне заняття професіонала-практика Олександра Вікторовича Павлова на тему “Відновлення деталей машин за допомогою методу рідинно-плазмового наплавлювання“.
Плазмове зварювання стиснутою дугою має багато спільного з аргонодуговим зварюванням вольфрамовим електродом, але є більш досконалим способом отримання зварних з’єднань (в 2 рази вище теплової потужності).
Зварювання стислою дугою дозволяє проводити зварювання з глибоким проплавленням, отримувати вузькі шви з малою шириною зони термічного впливу та збільшити швидкість зварювання.
Завдяки високій температурі та малій площі плазмової дуги, прогрів металу відбувається тільки у вузькій зоні розрізу, а це помітно підвищує якість різання. Майже відсутня температурна деформація металу, зберігаються його фізичні та конструкційні характеристики (зокрема такий важливий параметр, як пружність).
Олександр Вікторович протягом 3 повноцінних аудиторних занять продемонстрував майстерне володіння навиками зварювання, наплавки та відновлення різноманітних деталей сількогосподарського та верстатного обладнання, автомобілей тощо.
Окрім практичних навичок здобувачі вищої освіти напрямку “Прикладна механіка” почули про теоретичні підходи щодо відновлення деталей машин, а студенти, які обрали в якості вибіркових дисциплін “Технологія та ремонт деталей машин”, “Експлуатація та обслуговування машин”, “Фізико-хімічні методи відновлення” і будуть опановувати їх протягом наступного семесту, ознайомились із безпосередньою проблематикою та отримали перші знання з предмету.
Кафедра технології машинобудування та здобувачі вищої освіти висловлюють щиру вдячність Олександру Вікторовичу за змістовно проведені заняття та сподіваються на подальшу плідну співпрацю.