Перейти до вмісту

Лекція професора Люблінської Політехніки Маріуша Снядковського для студентів гр. ПМТм-23-1 із ОК «Педагогіка та методика викладання спеціальних дисциплін» на тему: «Система підготовки магістрів з Польщі»

Красильнікова Ганна, викладач дисципліни «Педагогіка та методика викладання спеціальних дисциплін», запросила польського колегу для читання лекції, захід відбувся 10.06.2024 р. Лекцію читав пан Снядковський польською мовою, але слайди презентації були перекладені українською. Багато відвідувачів лекції (як викладачів, так і студентів) наголосили, що володіють польською мовою і незручностей з цього приводу не відчувають.

Лекцію відвідало більше 60 слухачів, серед яких було 10 майбутніх фахівців із гр. ПМТм-23-1.

У Польщі існує три варіанти магістерських програм:

1. Магістратура (2 роки навчання). Гуманітарні напрямки навчання на магістратурі тривають 4 академічні семестри. Важливою особливістю польської магістратури є те, що кандидат при вступі може обрати напрямок навчання, відмінний від того, що вивчався на бакалавраті (за виключенням деяких педагогічних та природничих напрямків).

2. Магістратура для інженерних спеціальностей (1,5 роки навчання). Для вступу потрібно надати інженерний диплом 1-го ступеню (бакалавра). Навчання закінчується отриманням диплома магістра-інженера.

3. Неподільна магістратура (5 або 6 років навчання). Це форма навчання, при якому упускається рівень бакалавра. Кандидат вступає на підставі документа про повну середню освіту і вчиться одразу до отримання рівня магістра. В такій формі вивчається право. Психологія, медичні напрямки освіти.

Пан Снядковський детально розповів про програми обміну студентами:

Програма Обміну Студентами Full Bright Schuman;

Глобальна Програма Обміну Студентами (Global UGRAD);

Програма студентської мобільності Erasmus;

Літня програма для молодих вчених IIASA.

Більшість магістерських програм викладаються польською мовою. Крім того, практично кожен університет Польщі має у своїй пропозиції і напрями навчання англійською мовою. Рівень англійської мови повинен бути не менше В2, а у випадку англійської філології – С1. Рівень англійської мови має бути підтверджений міжнародним сертифікатом IELTS, TOEFL тощо.

Студенти гр. ПМТм-23-1 та викладачі, що були присутні на лекції, щиро дякують Маріушу Снядковському за цікаву та корисну інформацію, а Ганні Красильніковій – за організацію заходу.