Круглий стіл учасників освітнього процесу в розрізі обговорення освітніх програм ОР «бакалавр» та «магістр» спеціальності 131«Прикладна механіка»

Для успішної підготовки студентів за Освітніми програмами «Технології машинобудування»  першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та «Технології виготовлення та ремонту машин» другого (магістерського) рівня вищої освіти 12.10.2023 року було проведено круглий стіл – зустріч викладачів кафедри технології машинобудування зі здобувачами вищої освіти спеціальності 131 «Прикладна механіка».

Про особливості освітніх програм підготовки бакалаврів та магістрів доповіли гаранти доц. кафедри технології машинобудування Віталій Ткачук та Володимир Милько.

У ході круглого столу були розглянуті питання про високу затребуваність фахівців в галузях машинобудування, зокрема роботодавці регіону відчувають суттєвий брак персоналу на посадах інженера-конструктора, інженера-технолога, фахівця з механічної інженерії тощо. Усі учасники висловили своє бачення щодо вимог сьогоднішніх ринку освітніх послуг та ринку праці.

В ході зустрічі було проведено обговорення освітніх програм в тристоронньому порядку –  з боку учасників проектних груп, викладачів груп забезпечення та здобувачів вищої освіти. Студенти позитивно відзначили сучасність та наповненість освітніх програм підготовки, як бакалаврів, так і магістрів, відмітили важливість теоретичної та практичної підготовки. Здобувачів вказали, що здобуті програмні результати навчання обох освітніх програм зможуть забезпечити їх необхідним багажем знань та умінь для майбутньої професійної діяльності за спеціальністю.

Після обговорення освітніх програм були висловлені побажання по удосконаленню освітніх програм. Студенти виступили з пропозиціями запровадження викладання англійською мовою деяких розділів освітніх компонент, оскільки це дозволить “безболісно” підвищити рівень володіння іноземною мовою, що як відзначають самі здобувачі є конкурентною перевагою на ринку праці. Крім цього, здобувачі вищої освіти висловили свої бажання, що до організації освітнього процесу в очному режимі до кінця семестру.

Зустріч була цікавою, змістовною та продуктивною. Дякуємо усім учасникам за плідну роботу!