Адитивні технології швидко проникають та набирають популярності при вирішенні різноманітних виробничих задач у машинобудуванні, як для виготовлення різноманітних деталей так і при виготовленні демонстраційних (виставкових) моделей, прототипів, оснащення, майстер-моделей для ливарного виробництва та ін.
Найбільш поширеними зараз є малогабаритні SLM принтери (робоча зона до 200 мм по кожній з осей), які стали популярними завдяки простоті конструкції та невисокій вартості. Проте через малі розміри робочого простору у користувачів виникають проблеми при виготовленні великогабаритних деталей. На кафедру часто звертаються представники виробництв за допомогою у вирішенні різноманітних задач і не одноразово наявність саме великогабаритного 3D принтера могла б значно спростити їх вирішення. Зокрема при виготовленні майстер-моделей для ливарного цеху ТОВ “ЄВРОПА-ЕКСПОРТ ПЛЮС”, макетів продукції ТОВ НВФ “АДВІСМАШ”, корпусів знезаражувачів повітря для ДП КАЗ та ін.
На початку нового 2022-23 навчального року на кафедру звернулись представники Дунаєвецького ремонтно-механічного заводу за допомогою у виготовленні великогабаритної моделі поворотного пристрою для калібрування пеленгаційних антен. Тому науковим колективом було прийнято рішення спроектувати та виготовити великогабаритний 3D принтер з робочою зоною не менше 400 мм по кожній із осей. Дана робота виконувалась із залученням студентів та аспірантів.