Протягом кожного навчального року в Хмельницькому національному університеті кафедрою «Технології машинобудування» реалізується програма освітніх турів, у рамках якої студенти, які навчаються на зазначеній кафедрі, мають можливість відвідати спеціалізовані виставки, профільні підприємства, організації та установи нашої країни. Завдяки таким екскурсіям майбутні фахівці підвищують рівень знань, обізнаність про галузеві інновації, накопичують практичний досвід.
Програма таких виїзних навчально-виробничих занять передбачає не лише ознайомлення студентів із виробництвом, обладнанням, а й із професіями та спеціальностями, що існують на підприємстві, їхньою роллю, завданнями та змістом праці в конкретному виробничому процесі, вимогами роботодавців до компетенції персоналу.
Активний розвиток економіки призводить до необхідності готувати фахівців, які не тільки в теорії, а й на практиці розуміються на своїй роботі. Саме тому навчання студентів за межами університетських аудиторій набирає популярності останніми роками.
Щоб реалізувати такі процеси навчання на практиці, підприємство, якому потрібні фахівці, укладає договір з освітньою організацією. Так, Хмельницький НДЕКЦ (науково-дослідний експертно-криміналістичний центр) уклав договір про співпрацю з кафедрою «Технології машинобудування» Хмельницького національного університету. В рамках цього договору деякі практичні та лекційні заняття проводяться на базі ХмНДЕКЦ.
14 вересня 2022 року випускник кафедри «Технології машинобудування» 2006 року Гороховський В.О. провів лекцію на тему «Стандарти – нормативна база управління якості та сертифікації» для студентів спеціальності «Прикладна механіка» (гр. ПМТс-20-2 та ПМТ-19) та спеціальності «Цивільна безпека» (гр. ЦВБ-20-1).
проводить заняття зі студентами
Практичні заняття проводились безпосередньо в лабораторіях закладу.
Але провів заняття в лабораторії досліджень металів | |
Обладнання для проведення рентгенофлуоресцентного аналізу металів | Оптичноемісійний спектрограф з індуктивно звязаною плазмою |
Жорсткі вимоги ринку праці до рівня знань, практичних навичок і компетенцій фахівця, висока конкуренція при працевлаштуванні вимагає від студентів правильної побудови своєї професійної траєкторії, ефективного використання навчального часу для професійної підготовки. Тому в сучасних соціально-економічних умовах для вищого навчального закладу дедалі більшого значення набуває робота зі встановлення партнерських відносин із підприємствами та організаціями, у рамках яких можливе проведення подібних занять.