Академічна мобільність не є чимось абсолютно новим для науковців. Раніше вона здійснювалась у вигляді стажування викладачів і студентів в інших вишах, у тому числі зарубіжних.
Перехід до практики саме масової академічної мобільності пов’язаний з вимогою варіативності та індивідуалізації навчання. Ці вимоги висуває сучасне виробництво: періоди радикальних технологічних змін, що становили раніше близько 40 років, нині скоротилися до 10-15, а варіативність технологічних рішень, різко зросла. Відповідно, варіативність навчання, зокрема можливість проходження навчання частково в інших вищих навчальних закладах, є неминучою вимогою ринку праці.
Ідея компетенцій дозволяє «вбудувати» академічну мобільність в освітній процес. Тепер не еквівалентність програм, а сформовані, нехай за рахунок інших модулів дисциплін та іншого викладацького складу, компетенції стають центральними для визнання періодів навчання.
Студенти гр. ПМТ-22-1 Редька Іван та Євпак Андрій закінчили вивчення дисципліни «Теорія механізмів і машин» (2 кредити) в Херсонському національному технічному університеті. Цю дисципліну в ХНТУ читає д.т.н., профессор Проценко Владислав Олександрович, який має беззаперечний авторитет в названій області та має роботи, опубліковані у виданнях, що індексуються наукометричними базами SCOPUS та Web of Science Core Collection.
Студенти опановували дисципліну дистанційно, але результатом залишились задоволені. В академічній довідці – 82 бали із 100!
Бажаємо нашим студентам успіхів в подальшому навчанні та професійній діяльності!