Неформальна освіта – це будь-яка освіта, що здобувається поза системою формальної базової освіти.
Мета неформальної освіти – створення умов для реалізації освітніх послуг і різноманітних потреб людини в підвищенні кваліфікації та опануванні нових знань і технологій, надання можливостей молодим, дорослим людям в оволодінні особистісними та професійними компетенціями.
В сучасному світі стрімко розвивається електронне навчання. Всесвітня павутина – найбільше сховище інформації та найбагатше зібрання ресурсів для неформального навчання.
Кафедра «Технології машинобудування» Хмельницького національного університету зробила ставку на наскрізну комп’ютерну підготовку в сукупності із можливостями дистанційного навчання, а також на поєднанні цифрових технологій із традиційним навчанням «за партою». Викладачі кафедри доносять до студентів інформацію про такі види навчання та перспективи, які при цьому відкриваються.
Безумовно, такий вид освіти не є обов’язковим. Головним принципом неформальної освіти є особиста зацікавленість здобувача в самоовіті, внутрішні переконання та здатність до підтримання самодисципліни протягом тривалого періоду часу.
Студент гр. ПМТм-23-1 Харченко Олексій в 2011 році став одним із сертифікованих спеціалістів SOLIDWORKS, що успішно склали екзамен в сертифікаційному центрі, та отримав сертифікацію CSWA [https://solidworks.khmnu.edu.ua/spysok-sertyfikovanyh-speczialistiv/].
Після здобуття базової вищої освіти Харченко Олексій працював в компанії AMC Bridge | Engineering software development company, яка є глобальною сервісною ІТ – компанією, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення для таких галузей, як інженерія, виробництво та будівництво. Після вступу в магістратуру Харченко Олексія викладач дисципліни «Системи інженерного аналізу» Харжевський В.О. перезарахував лабораторну роботу «Оптимізація конструктивних параметрів моделей SOLIDWORKS за результатами проведених розрахунків».
Студенти Безштанько Дмитро, Фурдуй Ігор та Хмелюк Ярослав вже мають досвід роботи на виробництві як оператори верстатів з ЧПК, тому обрали названий курс як безумовний вклад в своє майбутнє. Курс містить в собі 4 модулі:
Модуль 1 – Концепції Autodesk Fusion 360 Foundational Design.
Модуль 2 – Основи ЧПК та механічної обробки.
Модуль 3 – Налаштування CAM – програм.
Модуль 4 – Створення програми ЧПК.
Бажаємо успіхів нашим студентам у досягненні своєї мети!